CHP Seçim Bürosuna Saldırı: ‘Herkes AK Parti’ye Oy Verecek’

CHP’nin İzmir Konak’ta bulunan seçim bürosuna taşlı saldırı düzenlendi. Saldırgan, ‘neden yaptın?’ sorusuna ‘herkes AK Parti’ye oy verecek’ diye cevap verdi.

Dün İstanbul’da İYİ Parti’nin seçim standı saldırıya uğramıştı. Bugün ise CHP’nin seçim bürosuna taşlı saldırı düzenlendi.

Egede Son Söz gazetesinin aktardığına göre saldırgan gazetecilerin “Neden saldırıyı gerçekleştirdin?” sorusuna “Herkes AK Parti’ye oy verecek” yanıtını verdi.

Uyuşturucu madde kullandığı iddia edilen saldırgan, polisteki ifadesinde “CHP binası olduğu için saldırdım” ifadesini kullandığı belirtildi.

Konak’ın CHP’li Belediye Başkanı Abdül Batur da saldırıyı kınayarak şunları söyledi: “İkiçeşmelik’te dün faaliyete giren seçim büromuza taşlı saldırı oldu. Emniyet ekipleri incelemeleri yapıyor. Saldırının failinin kimliği ile ilgili bana gelen bir bilgi yok. Kentin merkezinde olan bir bölge… Siyasi tarafı var mı henüz bilmiyoruz. Bunun bilgisini verecek olan emniyet güçleridir. Geçmiş olsun diliyorum. Seçim sürecinde bunların olması doğru değil. Provokasyona varan noktalara gidebilir. Ülkede bir gergin ortam var, seçim demek gerginlik demektir. Bu havayı yöneticilerin minimize etmesi lazım.”

Saldırının güvenlik kamerası görüntüleri ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir