Kızını takip eden cinsel saldırı suçlusunu geyik boynuzuyla öldürdü

ABD’nin Minnesota eyaletinde, Levi Axtell isimli bir kişi polis karakoluna “kanlar içinde” geldi ve polise, bir adamı kürekle 15 ila 20 kez dövdüğünü ardından da geyik boynuzuyla “işini bitirdiğini” söyledi.

27 yaşındaki Levi Axtell, 1979 yılında 6 yaşındaki bir kız çocuğunu taciz etmekten hüküm giyen 77 yaşındaki Lawrence V. Scully’nin ölümüyle ilgili olarak ikinci derece cinayet suçlamasıyla mahkemeye çıkarıldı.

Fox News’ün haberine göre, Scully’i uzun süredir tanıdığını belirten Axtell, “Scully’nin aracını çocukların bulunduğu yerlere park ettiğini gördüğünü ve yeniden suç işleyeceğine inandığını” belirtti.

Axtell mahkemede, Scully’i neden öldürdüğüne ilişkin “Scully’den şüphelendiğini ve onun yürümeye başlayan kızını kreşte takip ettiğine inandığını” açıklamasında bulundu.

“SCULLY’E KARŞI İDDİALAR VARDI”

Polis, Scully’nin garaj yoluna birinin girdiği, “bir aracı parçaladığı” ve “daha sonra eve koştuğu” ihbarını aldı. Polise gelen ihbarda, evden çığlık sesleri duyulduğu ve bir adamın polis karakoluna gittiği bilgisi yer aldı.

Olay yerine giden polis, Scully’i evinde “kafasındaki yaraların ciddiyeti nedeniyle hayatını kaybetmiş olarak” buldu. 

Scully’e yapılan otopside, Scully’nin ölüm nedeni “sert cisimle kafaya alınan yaralar” olarak belirlenirken ve Scully’nin kollarında “savunma yaralarıyla uyumlu yaralar bulunduğu” belirtildi.

Polis şefi Pat Eliasen verdiği demeçte, son zamanlarda Scully’ye karşı iddialar olduğunu ancak soruşturmanın “hiçbir şey ortaya çıkarmadığını” söyledi ve “Raporların çoğu tacizle ilgiliydi” sözlerini ifadesine ekledi.

Axtell, 2018 yılında Scully’ye karşı bir koruma emri çıkartmış, bu emir ilk başta verilmiş ancak birkaç hafta sonra iptal edilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir