Meteoroloji uyardı: Botları montları raftan indirin! Kar geliyor…

İstanbulluları güne yine yağmurla uyandı. Türkiye genelinde yağışlar etkisini göstermeye devam ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun (Şanlıurfa hariç) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden son dakika uyarısı geldi. Botları montları hazırlayın! Kar yağışı geliyor. Uzmanlar tarih vererek uyardı. Lapa lapa kar yağacak. İşte son dakika hava durumu haberinin detayları…

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SON DAKİKA OLARAK UYARDI

Yağışların: Marmara’nın doğusu, İç Anadolu’nun doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Adana, Osmaniye, Ankara, Çankırı, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevreleri ile Hatay’ın kıyı kesimlerinde yerel olmak üzere kuvvetli, Doğu Karadeniz kıyıları ile, Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Ordu çevrelerinde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

BUGÜN HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

HAVA SICAKLIĞI: İç ve doğu kesimlerde 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Kuzey kesimlerde kuzey, yurdun güney kesimlerinde güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış anında yer yer kuvvetlice esmesi bekleniyor.

TÜRKİYE İÇİN KAR ALARMI! UZMANLAR TARİH VERİP UYARDI

İstanbul başta olmak üzere birçok kentte sağanak yağışlar etkisini sürdürürken ‘Kar yağışı yurda ne zaman gelecek?’ sorusu merak konusu oldu. Sosyal medya hesabından yeni bir paylaşımda bulunan Meteoroloji Bey, kar yağışı için tarih verdi.

Karar’ın haberine göre, soğuk hava dalgasının hızla geldiğini belirten meteorolojik kaynaklar, “Önümüzdeki hafta Kuzey Afrika kökenli Sırt Avrupa’nın normalden sıcak ve çok kurak bir hafta yaşamasına neden olacak. Türkiye’de ise batı ve kuzeybatı bölgelerde ortalamadan az yağış alacağı (kurak) bir hafta olacak yurdun çok büyük bölümü normalden serin geçecek. Doğu Karadeniz bol yağış alacak. İç Anadolu- Doğu Anadolu-Güneydoğu Anadolu-Doğu Akdeniz zaman zaman yağış alacak. Doğu Karadeniz yaylaları ile Doğu Anadolu kayak merkezlerinde kar görülmesi bekleniyor” uyarısında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x