“Seccade” ile sokağa çıktı vatandaş tepki gösterdi

Millet ittifakı cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir iftar yemeğinde seccadeye basarken çekilen fotoğrafı iktidar medyası tarafından hedef tahtasına konulmuştu. Başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere iktidar mensupları tarafından da sıkça gündeme getirilen kara ile ilgili Kılıçdaroğlu şunları söylemişti, “İftar organizasyonuna katıldığımız restoranda oldu bu olay. Fotoğraf çektirmek isteyenler vardı. Ben kimseyi kırmam. Öyle bir alışkanlığım da yoktur. Öyle de yetişmedim. Herkesi kucaklarım. Herkese saygı duyarım. Fotoğraf çektirmek isteyenler vardı, salon kalabalıktı. Yerdeki seccadeyi görmedim.

Şimdi o kare üzerinden operasyon yapıyorlar. Açıkça söyleyeyim, ben onların operasyonunu umursamam. Ben samimi olarak üzgünüm. Bunu ifade edeyim. Ben, ailem, eşim, çocuklarımız asla ve asla hiçbir kutsala saygısızlık etmez.”

ELİNDE SECCADEYLE RÖPORTAJ YAPTI

İktidar ve medyası tarafından köpürtülen seccade meselesinin vatandaşta karşılık bulmadığı ise bir sokak röportajı ile görüntülendi. Elinde seccadeyle sokağa çıkan bir muhabir vatandaşlardan tepki gördü.

“Utanmıyor musun?” diyerek tepki gösterilen muhabir “Bu durumda ben mi utanmalıyım Kılıçdaroğlu mu utanmalı?” diyerek kendini savunmaya çalıştı.

Bazı vatandaşlar ise “o seccadenin yerde ne işi var. Namaz kılındıktan sonra kaldırılsın. Adam görmediğini söyledi. Özür diledi” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir