Türklerin Aldığı Bu 4 Altcoin İçin Sıcak Gelişmeler!

Türk yatırımcıların yakından takip ettiği 4 altcoin, önemli ağ geliştirme faaliyetlerini duyurdular. Özellikle PancakeSwap (CAKE), önümüzdeki ay yeni bir versiyona geçmeye hazırlanıyor.

Aave, ZkEVM ölçeklendirme çözümü genişleteceği yeni altcoin ağları arıyor

DeFi protokolü Aave, 27 Mart’ta mainnet beta sürümünü yayınlayacak bir ölçeklendirme çözümü olan Polygon zkEVM’ye genişlemeyi düşündüğü bildirdi. Aave ekibinden Marc Zeller tarafından oluşturulan bir yönetim önerisine göre, Polygon zkEVM’nin uygulaması, yeni ve merakla beklenen platformlardaki varlığını artırmak amacıyla Aave v3’ün minimum uygulanabilir ürününün (MVP) konuşlandırılması için kullanılabilir.

Aave, Polygon zkEVM’yi uygulamak için teminat olarak üç kripto para biriminin kullanımını sınırlamayı ve daha az riskli parametreleri belirlemeyi planlıyor. Ele alınan kripto para birimleri arasında Ethereum (ETH), Polygon (MATIC) ve stablecoin USDC yer alıyor.

Teklif ayrıca, Aave’nin gelecekte Polygon zkEVM’de kendi stablecoin’i GHO’yu piyasaya sürmeyi keşfedebileceğini öne sürüyor. Daha önce Polygon Hermez olarak bilinen Polygon zkEVM, off-chain işlemleri toplayan ve yalnızca Ethereum ağında oluşturulan kriptografik kanıtı depolayan sıfır bilgi kanıtlarına (ZK roll-up) dayalı bir ikinci katman ölçeklendirme çözümüdür.

Polygon’un teknik lideri, zkEVM’den ne beklenebileceğini açıklıyor

zkEVM ile ilgili Polygon’dan ekibinden gelen son açıklamalarda, Polygon zkEVM’yi inşa eden teknik ekibi yöneten Jordi Baylina, “Proje tam bir mühendislik projesidir. Fikir şu ki, bu elektroniklerle bir şekilde bir işlemci oluşturduk. Bunun üzerine işlemleri işleyen bir program yazılabilir” dedi.

2 Mart’ta yayınlanan bir YouTube videosunda Baylina, kullanıma sunmanın arkasındaki teknik bileşenleri şöyle açıkladı: “İnşa ettiğimiz sistem sansüre dayanıklı. Mükemmel bir çözüm değil ama bir yere kadar çünkü sistem evrensel değil. Meclisin kendisini oluşturduk. Bu yeni bir işlemci, yeni montaj, donanım yazmanın yeni yolu.

Sıfır bilgi (ZK) teknolojisi, Blockchain endüstrisini yeniden şekillendiren kriptografik bir çözümdür. Ethereum ile aynı kurallar tarafından desteklenen, programlanabilir bir seviyede dilleri ve düşük seviyeli bayt kodunu yürütürler. Ek bir bilgi olarak, Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, zkEVM’leri dört ana türe ayırıyor:

  • 1.Tip zkEVM’ler: Ethereum’a tamamen eşdeğer
  • 2.Tip zkEVM’ler: EVM (Ethereum değil) denkliği
  • 3.Tip zkEVM’ler: EVM’den çıkış
  • 4.Tip zkEVM’ler: EVM’nin yakın kuzenleri

Gitcoin kurucusu, altcoin projeleri için süper launchpad modelini duyurdu

Gitcoin’in kurucu ortağı Kevin Owocki, bu hafta Colorado’nun başkentinde gerçekleşen Web3 hackathon ve konferansı ETHDenver’da ReFi launchpad modülerini açıkladı.

Supermodular, rejeneratif Web3 projeleri için bir girişim stüdyosu olmayı hedefliyor. Kripto boğa piyasası sırasında milyonlarca insan merkezi olmayan finansa kement atarken, Supermodular bunun yerine yenilenebilir finans projelerine odaklanmak istiyor. Owocki ve Gitcoin kurucu ortağı Scott Moore tarafından popüler hale getirilen ReFi, DeFi’nin daha sömürücü özelliklerini alt üst ederken olumlu yönlerinden yararlanmakla ilgilidir.

Owocki, Supermodular’ı geliştiricilerin Web3 teknolojisini “kritik kaynakları ve küresel kamu mallarını korurken” aynı anda geliştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bir “inkübatör” olarak tanımlıyor. ETHDenver’da açıklanan ReFi launchpad, rejeneratif Web3 projeleri için bir girişim stüdyosu olarak görev alacak. Kriptokoin.com olarak şu anda rakiplerine göre bir adım öne çıkan Web3 projelerine bu yazıda yer verdik.

PancakeSwap, V3 yükseltmesi için tarihi belirledi

Binance destekli merkezsiz borsa PancakeSwap, V3 yükseltmesini Nisan ayının ilk haftasınde BNB Chain üzerinde yayınlanacağını duyurdu. Toplam işlem hacmi 438 milyar dolar olan PancakeSwap, yeni özelliklerini kullanıcılarına sunacak.

PancakeSwap’in V3 güncellemesi, BNB Chain üzerinde yayınlanacak. CAKE fiyatı kısa süre önce yapılan duyurunun ardından yukarı yönde hareket etmeye başladı. Yazım sırasında 3.81 dolardan işlem görüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir