Cilt Lekeleriyle Başı Dertte Olanlara Güzel Haber! Çaresiz Günler Geride Kalacak! İşte İbn-i Sina’dan Mucizevi Öneri!

İbn-i Sina bin yıl öncesinden cilt lekeleri ve sivilce problemine karşı çözüm önerisinde bulundu. Ayrıca İbn-i Sina’nın önerdiği besin, günümüzde de birçok kişi tarafından tüketilebiliyor. Bunun yanı sıra o besin, cilt lekeleri ve sivilce problemine karşı koruma etkisi görebiliyor. Bu nedenle bin yıl öncesinden yazılan söz konusu ilaçsız reçete, cilt rahatsızlıklarına karşı tercih edilebiliyor.

İBN-İ SİNA’DAN SİVİLCE VE CİLT LEKELERİ İÇİN BESİN ÖNERİSİ

El-Kanun fi’t-Tıb isimli kitabı ile tıbba büyük bir katkı sağlayan İbn-i Sina, günümüze de adeta ışık tutmaya devam ediyor. Nitekim cilt lekeleri ve sivilce problemi için de öneride bulunan İbn-i Sina, pek çok insanın derdine deva olabiliyor.

Tıbbın babası olarak adlandırılan İbn-i Sina, sivilce ve cilt lekeleri için bademi öneriyor. Nitekim badem, sivilceleri adeta kökünden kurutarak, cilt lekelerinin yok olmasına yardımcı olabiliyor. Ayrıca İbn-i Sina’nın önerdiği bademin yararlarından bazıları aşağıda yer alıyor.

BADEMİN YARARLARI

  • Ülser, yayılan kulak ağrısı ve saç kepeklenmesinin tedavisinde kullanılabiliyor.
  • Görmeyi iyileştirmeye faydalı olabiliyor.
  • Karaciğer ve dalak tıkanıklıklarına karşı fayda sağlayabiliyor.
  • Kolik ağrılarını giderme konusunda yardımcı olabiliyor.

Acı Badem: Yüz lekelerine ve sivilcelere karşı faydalı olabilir. Ürtiker için fayda sağlayabilir. Böbrek tıkanıklıklarına yararlı olabilir. Ayrıca böbrek ve mesaneyi temizleyerek taşları eritebilir.

Acı Badem Ağacı ve Yağından Alınan Preparatlar: Alın bölgesine uygulandığında, baş ağrısına karşı faydalı olabilir.

Pişirilmiş Acı Badem Kökü: Sivilce problemine karşı lokal tedavi yöntemi olarak kullanılabilir.

Tatlı Badem: Kilo aldırabilir.

Not: İbn-i Sina’nın sivilce ve cilt lekeleri için önerdiği bademi; alerji etkisi oluşabilecek kişilerin, hassas cilt yapısına sahip olan kişilerin ve farklı bir sağlık problemi oluşabilecek kişilerin uzman bir doktora danışarak kullanmaları gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x