Fatih Altaylı’nın Maçı Exxen’de Yayınlayamadığı İçin Eleştirdiği Acun Ilıcalı’dan İtiraf Gibi Yanıt

YouTube’da kendi kanalında yayın yapan Fatih Altaylı, Exxen’in altyapısının yetersiz olması sebebiyle Acun Ilıca’yı geçtiğimiz hafta eleştirmişti. Manchester United – Galatasaray maçının altyapı eksikliğinden dolayı TV 8.5’ta yayınlandığını söyleyen Acun Ilıcalı, dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Exxen’de Yayınlanamayan Galatasaray Maçını Eleştiren Fatih Altaylı’ya Acun Ilıcalı’dan İtiraf Gibi Yanıt

Geçtiğimiz hafta oynanan Manchester United – Galatasaray maçının Exxen’de yayınlanması gerekirken, teknik yetersiz sebebiyle TV 8.5’ta yayınlanması çok konuşulmuştu.

Fatih Altaylı, Acun Ilıcalı’ya: “Acun kardeşim korsan yayından beter olan resmî yayıncının yayını yapacak alt yapıya sahip olmamasıdır” diyerek tepkisini göstermişti.

Fatih Altaylı YouTube’da kendi kanalında gündemi değerlendirdiği programda Acun Ilıcalı’nın kendisini aradığını söyledi.

Altaylı, “Acun ile konuştuk. Geçen haftaki eleştirilerim üzerine beni aradı. ‘Abi eleştirilerin benim için çok değerli. Dinliyorum, ders almaya çalışıyorum’ dedi”

Exxen ile ilgili eleştirileri için arayan Ilıcalı, “Doğrudur, çok fazla yatırım yapamadık Exxen’deki altyapıya ama o teknik altyapının ucu bucağı yok. Fakat bir sorun olursa elimizde iki tane yedek kanal olduğu için biraz daha rahattık. Kimseyi mağdur etmeyeceğimizi biliyorduk. Orada bir sorun çıkınca TV 8.5’a aldık, orada yayınladık.”

“Haklısın ama sonuçta oraya para verenler, buraya neden para vereyim?” diyecekler dediğini söyleyen Altaylı’ya Ilıcalı cevap verdi.

“Bu işi yapan maçları yayınlayan dünyadaki diğer yayıncıların 10’da 1’i kadar fiyata bu işi satıyoruz. Bu iş külliyen zarar. Futbolu sevdiğim için bu işi yapıyorum. Türkiye’de izlensin diye yapıyorum.” dediğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x