Film Çekmek İçin Türkiye’ye Gelip Ünlü İsimleri Kandıran Beni Atoori’nin Dolandırıcılık Hikayesi!

Türkiye’ye gelip ‘Film çekeceğim’ yalanıyla sektörü ve ünlü isimleri dolandıran Roger Christian ve Amerikan prodüksiyon firması Stonelock Picture International Başkanı Beni Atoori’nin yıllar önce yaşanan olay hikayesini aktardık.

Kaynak: https://twitter.com/ibodirector/statu…

Roger Christian ve Amerikan prodüksiyon firması Stonelock Picture International Başkanı Beni Atoori, 2004 yılında Gılgamış destanının filmini çekmek için Türkiye’ye ayak basıyor. O kadar ülke arasından Türkiye’yi uygun gördüklerini, çekimleri İstanbul, Kapadokya ve Antalya’da gerçekleştireceklerini söylüyorlar. ‘Gılgamesh Productions’ isimli bir tabelayla ofis de tutuyorlar.

Yaklaşık 20 milyon dolarlık bir bütçesi olduğu söylenen bu filmi duyan herkesin kanı hızlı hızlı akmaya başlıyor tabii. Haberleri bir güzel süslüyor, ünlü oyuncularla yemeğe gidiyor. Anlayacağınız insanların gözünü boyuyor.

Oyuncu seçmeleri için özellikle kadınlarla restoranlarda görüşüyorlar. Hatta bazı ünlüleri otel odasına bile çağırdığı iddia ediliyor. Hande Ataizi’yle de aşk yaşadıkları söyleniyor.

Kenan İmirzalıoğlu, Özgü Namal, Azra Akın, Hande Ataizi, Zuhal Olcay, Hülya Avşar, Nez ve daha birçok ünlüyle görüşmeler yapıyor. Sonunda da Simha’yı Özgü Namal’ın, Enkidu’yi de Kenan İmirzalıoğlu’nun oynamasını kararlaştırıyorlar.

Deneme çekimleri yapılıyor kıyafetler bile dikiliyor. Bu gelişmeleri bir güzel de içkiler eşliğinde kutluyorlar.

Oyuncular, kostümler, hatta plato kuracakları yer bile hazırken bir türlü çekimlere başlayamıyorlar ve 1 sene boyunca ertelendikçe erteleniyor. Bir röportajda insanları yarı yolda bıraktığı iddialarına devletin platoya giden yolu açmadığını söyleyerek suçu yetkililere atıyor.

Bu arada, filmle ilgili bütün masrafları ve Ben Atoori’nin yemeklerine kadar her şeyi Türkiye’deki yapım şirketi çekiyor. Sırf film için yol bile yapılıyor.

Bu işte bir gariplik olduğunu da ilk anlayanlardan birisi şarkıcı Nez oluyor. ‘Ofiste görüşmek yerine sürekli olarak benimle bir restoranda görüşmek istediler, kabul etmedim. Amaçları gündem yaratmak. Bu projeye inanmadığım ve bu tezgahın figüranı olmak istemediğim için teklifi kabul etmedim’ diyerek bir açıklama yapıyor. Ardından Hülya Avşar da kabul etmiyor.

Ve olan oluyor ve bu bey 900 bin dolarlık zararla birlikte ortalıktan kayboluyor. Kendisine de hiçbir şekilde ulaşılamıyor. Yapım şirketi çöpe giden parasına yanarken, ünlüler de bir bardak suç içiyor.

Yıllar sonra 2019 yılında yine Gılgamış’ı çekeceğine dair anlaştığı oyuncuların olduğu fotoğrafları Instagram hesabına koyuyor.

Bu arada, Beni Atoori’ye dair de internette hiçbir bilgiye ulaşılamıyor. Türkiye’deki ünlülerle çektirdiği fotoğraflar dışında görsel de mevcut değil.

Ayrıca böyle bir Instagram yorumu da var. Yorumu yapan kişi Beni Atoori’nin iyi bir insan olduğunu ve kaçmadığını söylüyor. Yapılan haberler ve yapım şirketi de tam aksini iddia ediyor.

Atoori Kasım ayında sosyal medya hesabında Gılgamış filmine ait tam da anlaşılamayan bir tanıtım yayınlamış.

Beni Atoori’nin son hali de bu şekilde…

İnternet sitesinde geçmişteki projeler kategorisinde listelediği filmler bunlar fakat kendisiyle ilgili bu filmlerle alakalı bir bilgi bulunmuyor. 

Siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x