Galaya siyah önlükle geldi! ‘Küçüklüğümü de ben oynuyorum’

3 Mayıs’ta vizyona girecek Bakkal Amca Mahmut Tuncer filminin oyuncuları, Torun Center Sinemaları’ndaki ilk gösterim öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“DÜNYA SIRALAMASINA TAŞIMIŞLAR”

Ünlü türkücü Mahmut Tuncer, absürt bir açıdan ele alınan biyografi filmin galasına siyah önlükle gelmesi hakkında konuştu.

Şimdi diyeceksiniz; bu adam neden önlükle gelmiş? Sportif olsun diye değil. Mahmut Tuncer’in çocukluğunu oynatıyorlar. Filmin esprisi bu, küçüklüğümü de ben oynuyorum. Arkadaşlar montaj yaparken çok eğlenmiş, biz de izlerken eminim eğlenip güleceğiz. ‘Bakkal Amca’, bir Mahmut Tuncer eseri. Çocuklar bu şarkıyı dünya sıralamasına taşımışlar. Mahmut Tuncer’in adının geçtiği her yerde üzüntü değil, tebessüm kaplıyor yüzlerini.

“SEVEREK KABUL ETTİM”

Filmin diğer oyuncusu Necmi Yapıcı, “Senaryoyu okurken çok beğendim. Okuduğumuz anda filmi kafamızda çektik zaten. Ben çok severek kabul ettim. Umarım sinema kazanır” şeklinde konuştu.

“MAHMUT TUNCER’İN SAHNELERİNE ÇOK GÜLDÜM”

Galaya katılan Savaş Satış, “Biz aynı anda yapımcı ile farklı bir film çektik. O da yakında sinemalarda olacak. Bu filmin çekimlerinde ben de yer aldım, izledim bazı sahnelerini. Özellikle Mahmut Tuncer’in sahnelerine çok güldüm. Benim de birkaç projem var. Onları çok yakında sizlerle paylaşacağım” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x