Google Pixel 8 serisinin önemli bir özelliği daha keşfedildi

Google, yeni Pixel 8 serisinde DisplayPort bağlantısını desteklemediğini iddia etse de, Mishaal Rahman bu özelliğin cihazda çalıştığını belirtiyor. Mishaal, başka bir test yapan kişiyle yaptığı çalışmada, Pixel 8 ve Pixel 8 Pro‘da DP Alt Mod’un aktif olduğunu, ancak firmanın bu özelliği bir yazılım güncellemesiyle devre dışı bıraktığını tespit etti.

Mishaal, USB Tip-C kullanarak akıllı telefonun ekranını başarılı bir şekilde yansıtmayı başardı. USB-C üzerinden ekran çıkışını etkinleştirmek için kullanıcının Pixel 8 akıllı telefonunu root yapması ve bazı yapılandırma değişiklikleri yapması gerekiyor. Ancak, bu işlem için doğru bir USB Tip-C kablosuna ihtiyaç duyuluyor; bu kablo, video çıkışını diğer ekranlara aktarmak için uygun olmalı.

Google Pixel 8 serisinin önemli bir özelliği daha keşfedildi

Bu süreci takip eden başka bir kullanıcı, DisplayPort yeteneğini kullanarak yansıtmayı başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. Şimdi, Google’ın Pixel 8 kullanıcıları için faydalı olabilecek bu özelliği neden devre dışı bıraktığını anlamak zor. Bu özellik geliştirme aşamasının erken dönemlerinde olabilir. Firma, bu özelliği daha verimli ve üretken hale getirebilmek için daha fazla kullanım senaryosu belirlemek isteyebilir.

Google, gelecek yılın başlarında QPR1 veya QPR2 güncellemesiyle DisplayPort uyumluluğunu sunabilir. Bu özelliğe erken erişim elde etmek isteyen ilgilenen kullanıcılar, cihazlarını root yapabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x