İşte Şenol Güneş’in İstifasının Perde Arkası: Bu Sözleri Söyleyip Ayrılmış

5 Ekim Perşembe günü Beşiktaş-Lugona arasında oynanan maçta 2-0 öne geçen siyah beyazlı takımın son 10 dakikada yediği gollerle 3-2 mağlup olması yönetime karşı tepkili olan taraftarların öfkesini doruğa çıkarmıştı. 3’üncü golün ardından taraftarlar kulüp başkanı Ahmet Nur Çebi ve yönetimi istifaya çağırdı.

ÇEBİ, BİTİŞ DÜDÜĞÜYLE HERKESİ TOPLANTIYA ÇAĞIRDI

Hürriyet’ten İsmail Er’in haberine göre Şenol Güneş’in istifası tüm bu gelişmelerin ardından yaşandı.

Stadda yaşananlardan dolayı son derece üzgün olan Ahmet Nur Çebi’nin maçın bitiş düdüğüyle birlikte yönetici arkadaşlarına, “Kimse bir yere gitmesin, burada toplantı yapacağız” dediği iddia edildi. Tüpraş Stadı’nın salonuna geçildi ve son yaşananlar konuşuldu.

GÜNEŞ, BU SÖZLERİN ARDINDAN İSTİFA ETTİ

Başkan Çebi, teknik direktör Şenol Güneş’e de haber gönderip toplantıya katılmasını rica etti. Kısa süre sonra Güneş de geldi. Güneş, burada istifasını şu sözlerle açıkladığı ileri sürüldü: “Sayın Başkanım, bugüne kadar takım için çok fazla şey yaptınız. Maddi manevi olarak arkamızda durdunuz. Sizi daha fazla zorda bırakmamak, önünüzü açmak için istifa kararı aldım. Hepinize bana verdiğiniz destek için teşekkür ediyorum.”

“YAŞANAN İSTİKRARSIZLIĞI DETAYLARIYLA ANLATMANIZI İSTİYORUM”

Güneş’in bu sözlerine ilk karşılık Çebi’den geldi. Çebi, Güneş’ten takımın son durumuna dair rapor hazırlamasını isteyerek, “Bu sezon yaşanan istikrarsızlığın sebeplerini detaylarıyla anlatmanızı istiyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x