Virgil van Dijk: Wout Weghorst harika bir golcü!

EURO 2024’ün 1’inci haftasında Polonya’yı Wout Weghorst’un 83’te attığı golle 2-1 mağlup eden Hollanda’da takım kaptanı Virgil van Dijk açıklamalarda bulundu.

Wout Weghorst’un çok önemli bir futbolcu olduğunu belirten Virgil van Dijk, “Wout Weghorst harika bir golcü. Bunu aylardır herkese ispatlıyor. Takımımızın en önemli oyuncularından biri. Bugün bunu bir kez daha gösterdi” dedi.

Polonya maçını değerlendiren Virgil van Dijk, “Bence yedek oyuncularımızın fark yaratabileceğini gösterdik, buna da ihtiyacımız var. Bence şimdi bunu başardılar. Oyuna girecek taze güçlere ihtiyacımız vardı. Adam Buksa’nın duran toptan gelen golü bizi yıldırdı. Bunu düzgün şekilde analiz etmeliyiz. Bunun üzerinde çalışıyoruz ve bu sorumluluğu hissediyorum. Gol noktasına çok kolay koştu, bunu geliştirmeliyiz. Çok fazla gol fırsatı yakaladık, o fırsatları değerlendirmeliyiz. En önemli şey maçı kazanmamızdı, bunu başardığımız için çok iyi hissediyorum. Umarım turnuvada daha kolay skorlar elde ederiz. Baskın olmak güzel bir duygu ama aynı zamanda bu gol pozisyonlarını bitirmek zorundasınız” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x