Volkan Demirel’den deprem cevabı! ‘Hayata bakış açım değişti’

Süper Lig ekiplerinden Hatayspor’un teknik direktörü Volkan Demirel, suskunluğunu bozdu. Yeni yıldan beklentisini açıklayan Volkan Demirel, hayatı boyunca çok fazla hata yaptığını dile getirdi.

İnsanların kendisi hakkında konuştuklarından çok nasıl tanıdıklarının önemli olduğunu belirten Volkan Demirel, “İnsanların benim hakkımdaki yorumlarındansa, yaptıklarımı ve yakınlarımın beni nasıl tanıdığını önemsiyorum. Tabii ki insanların hakkımda iyi şeyler düşünmesi ve konuşması hoşuma gider ama bizim işimizde eleştiri de var. Beni eleştirenlerden de, hakkımda iyi konuşanlardan da Allah razı olsun” diye konuştu.

Haber Global’e açıklamalarda bulunan Volkan Demirel, “Hatay depreminden sonra hayata bakış açınız nasıl değişti” sorusuna şu cevabı verdi:

“Mutlu uyuduğum bir akşamda, ne yapacağımı bilemediğim bir sabaha uyandım. Hayat bana en önemli şeyin hayatta olmak olduğunu öğretti. Hepimizin hayata dair çabası, sahip olmak istediği şeyler var. Bunlar herkese göre değişir. Ama bunların hiçbirinin önemli olmadığını, 6 Şubat’ta sabaha karşı yaşanan depremin ardından tanıdığım insanların artık hayatta olmamasıyla öğrendim. Önemli olanın ailemle birlikte kimseyi kırmadan üzmeden yaşamak olduğunu öğrendim. Depremden önce hayata dair hayallerim, ideallerim, planlarım vardı. Depremden sonra bunlar artık yok. Hayata bakış açım değişti. Artık ‘İnsanları kırmadan ne yapabilirim’ diye düşünüyorum.”

Halil Umut Meler’e yönelik saldırı hakkında konuşan Volkan Demirel, “Çok üzüldüm. Futbolda ne yazık ki kabullenemediğimiz, itiraz ettiğimiz veya kötü sözlerin söylendiği ortamlar olabiliyor. Kendi açımdan örnek vereyim; ben de bazen hakemlere itiraz ediyorum, bazen verdikleri kararları tasvip etmiyorum ama en fazla yanlarına gidip itiraz ediyorum. Kırmızı kartla uyarıldığımda ise arkamı dönüp gidiyorum. İnşallah bir daha böyle şeyleri futbolumuzda görmeyiz. Sadece futbolda değil, hayatımızın hiçbir yerinde şiddet olmamalı” dedi.

2024’ten beklentilerini anlatan Volkan Demirel, “Allah bize mutluluk, sağlık, huzur versin. Zaten hepimizin çok şükür eli ayağı tutuyor. Bunlar olduktan sonra bizim aile olarak her şeyin üstesinden geleceğimize inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Yapılan yanlışların insanı doğru yola götürdüğünü dile getiren Volkan Demirel, “Futbol hayatımda, şu anki teknik direktörlük hayatımda, Zeynep’le olan ilişkimde veya ailemle çocuklarımı büyütürken çok hata yaptım. Ama hala bu ilişkiyi sürdürebiliyorsak veya ben 20 sene boyunca bir camiaya ait olduysam veya şu anki teknik direktörlük hayatımda da habire bir adım yukarı çıkabilmemin nedeni bir şekilde doğruyu bulmamdandır. Bu da niyeti gerektiriyor. Çünkü niyetimde bir kötülük yok. Niyetiniz sizi gelir bulur” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x